Een maand geleden was de vooraankondiging van Dagje Wegwijs, waarbij aangegeven werd dat op vrijdag 18 juli het Agora Theater compleet in het teken zou staan van mobiliteit.Het zou een dag vol informatie, ontmoeting en ontdekken zijn van alles wat mogelijk is voor elke persoon. Tijdens de dag zou het gaan om de mobiliteit voor 55+.
Uitproberen en ontdekken
Tijdens Dagje Wegwijs konden de bezoekers kennis maken met alles wat met vervoer te maken had, waarbij men moet denken aan e-bikes, driewielfietsen en scootmobielen. Deze vervoersmiddelen konden op een speciaal parcours getest worden.
Daarnaast was er ook een rijsimulator waarvan men gebruik kon maken en konden fietsen of scootmobielen gecheckt worden, waarna men een persoonlijk advies kon krijgen. Ook kon men informatie krijgen op een uitgebreide informatiemarkt.
Workshops en informatie
Standhouders op de informatie waren onder meer de Fietsersbond, OV-ambassadeurs, Veilig Verkeer Nederland, Medipoint en Seniorweb. Daarnaast was er ook de mogelijkheid om digitale hulpmiddelen en mobiliteitsapps te bekijken en uit te proberen.
Daarnaast waren er onder meer sessies te volgen over ‘Reizen met medicijnen’ (Instituut Verantwoord Medicijngebruik), ‘Veilig fietsen’ (Fietsersbond), ‘Reizen met trein en bus’ (OV-ambassadeurs) en ‘De Grote Verkeersquiz’ (Veilig Verkeer Nederland).
Mobiel blijven
De provincie Flevoland geeft aan dat het van groot belang is, dat iedereen - ook op latere leeftijd - mobiel kan blijven op een manier die het best past. Dat betekent dat men moet weten wat mogelijk is en kunnen kiezen wat het beste past.
Daarnaast moet men zonder drempels gebruik kunnen maken van vervoersmiddelen. Daarom heeft de provincie de senioren laten ontdekken welke mogelijkheden er zijn om mobiel te blijven, op een makkelijke en begrijpelijke manier, nu en in de toekomst.
(Bronnen: Provincie Flevoland, lelystad.nieuws.nl)