Expositie Wereldwijde Stervensrituelen in het Flevoziekenhuis

07 mei , 18:38 Zorg
expositie flevoziekenhuis almere
Flevoziekenhuis
Expositie

Voor elk mens gaat het op een andere manier, het afscheid nemen van het leven. Hoe zoiets beleefd wordt, hangt samen met de culturele en persoonlijke kijk op sterven. De expositie ‘Wereldwijde Stervensrituelen’ laat op een kleurrijke manier zien hoe verschillende culturen en tradities wereldwijd met dit laatste deel van het bestaan omgaan.

Wereldwijde Stervensrituelen
De foto’s van de expositie ‘Wereldwijde Stervensrituelen’ zijn vanaf 1 mei tot en met eind juni te bezichtigen in de Binnenstraat van het Flevoziekenhuis in Almere. Deze expositie is voor iedereen vrij toegankelijk.   

Het thema ‘Wereldwijde Stervensrituelen’ wordt middels de expositie onder de aandacht gebracht van een breder publiek. Er wordt op een kleurrijke manier getoond hoe verschillende culturen en tradities met het laatste deel van het bestaan omgaan. 

Landelijk Expertisecentrum Sterven 
Het doel van de expositie is om de grote diversiteit aan mensen die het ziekenhuis bezoeken, aan te zetten tot denken en aanleiding geven tot gesprek. Het initiatief komt van het Landelijk Expertisecentrum Sterven. 

De reizende expositie is al eerder getoond in onder meer Erasmus MC, Isala en Meander Medisch Centrum. De foto’s en teksten zijn gemaakt door Heleen de Graaf, die hiervoor naar landen als Tibet, India, Italië, Myanmar, Jordanie, Ierland, Turkije en Nepal is gereisd. 

Heleen de Graaf is fotograaf en bestuurslid van het Landelijk Expertisecentrum Sterven. Mensen die meer informatie willen over het onderwerp en de expositie, kunnen terecht op de site van het Expertisecentrum.  

(Bronnen: Flevoziekenhuis Almere, Landelijk Expertisecentrum Sterven)