Twee keer kan men naar een Lentefeest op de Kinderboerderij. De eerste keer is op zondag 11 mei op de Kinderboerderij Den Uylpark (Almere Stad) en de tweede keer om een Lentefeest mee te maken is op zondag 25 mei op de Kinderboerderij De Beestenbende (Almere Buiten).
Kinderboerderij Den Uylpark
Op zondag 11 mei is er tijdens het Lentefeest op Kinderboerderij Den Uyl in Almere Stad van 12.00 tot 16.00 uur van alles te beleven, zowel voor jong als oud. Zo kan men genieten van de voorstelling ‘Knorrie Kabouter', dat verzorgd wordt door Vliegende Koffer.
Daarnaast zijn er creatieve workshops van Kleur in Cultuur en kliedertafels van Kliederlab. Maar men kan ook een insectenhotel bouwen onder begeleiding van Marieke Bakker, kan men paardrijden op een stokpaardje met de populaire Hobbyhorse.
Natuurlijk is het van belang om een keer mee te maken hoe de echte schapenscheerder aan het werk gaat. Dit is hele belevenis. Toegang tot de kinderboerderij is gratis en een aantal workshops zijn gratis. Voor een aantal activiteiten wordt een kleine bijdrage gevraagd.
Kinderboerderij De Beestenbende
Veertien dagen later is het Lentefeest mee te vieren op Kinderboerderij De Beestenbende op zondag 25 mei van 12.00 tot 16.00 uur. Natuurlijk zijn er op deze zondag ook weer allerlei activiteiten te beleven voor jong en oud.
Deze keer zal Vliegende Koffer de voorstelling ‘Wortel’ verzorgen en zijn er ook creatieve workshops van Kleur in Cultuur bij te wonen en worden ook hier de kliedertafels van Kliederlab niet vergeten.
Marieke Bakker zal ook hier uitleg geven over de bouw van een eigen insectenhotel, kan men creatief aan de slag bij Erik Fakkeldij, is er mogelijk tot het stokpaardje rijden, is de schapenscheerder aanwezig.
Ook kan men zich laten schminken door SweetArzzz, kan men kennismaken met de schooltuinen van Stad & Natuur en wordt getoond hoe Almere schoongehouden wordt. De toegang en de kosten zijn hetzelfde als bij de Kinderboerderij Den Uylpark.
(Bronnen: Stad en Natuur, 1Almere)