Middels een brief aan de gemeenteraad - met daarbij een aantal foto’s - heeft een inwoner van de Nobelhorst in Almere laten weten het behoorlijk beu te zijn dat er steeds maar afval wordt gedumpt. Op de site van Nobelhorst wordt aangegeven dat Nobelhorst een dorp is in de stad, waar de bewoners elkaar op straat ontmoeten en de kinderen samen spelen. Maar het is een uniek dorp daar het voor een groot deel bestaat uit initiatieven van bewoners en ondernemers.
Afvaldumpingen voor de deur
Volgens de media wordt er flink wat afval bij de container voor de deur van een bewoner gedumpt, waarbij het vaak gaat om mensen van buiten de buurt. Deze mensen komen specifiek met auto’s naar de plaats en dumpen daar hun afval.
Regelmatig komt het voor dat het afval niet in de containers maar gewoon naast de containers wordt gegooid. Daarnaast wordt er ook afval in de verkeerde containers gegooid. Er wat van zeggen, heeft ondertussen al tot een bedreiging geleid.
Tijdelijk en bovengronds
Meneer heeft laten weten dat op een aantal meters van de voordeur zo’n 7 bovengrondse afvalcontainers staan, die er ook tijdelijk zijn neergezet. Naast het feit dat buurtbewoners deze gebruiken, komen ook mensen van buiten het afval dumpen.
Gezien de teksten op de afvalcontainers weet iemand waar welk afval weggegooid moet worden. Maar het komt regelmatig voor dat veel grofvuil afval in de containers terecht komen voor het restafval. Hierbij valt te denken aan vloerdelen en gipsplaten.
Aangezien op deze manier de containers snel vol zijn, betekent dit dat er nogal wat afval naast de containers wordt ‘achtergelaten’. Meneer heeft een paar keer melding gedaan bij de gemeente, waarna het afval snel opgeruimd werd.
Gemeente en wijkregisseur
De bewoner van de Nobelhorst heeft een aantal malen geprobeerd om bij de gemeente het probleem van de dumping van het afval bespreekbaar te maken. Tevens heeft hij geprobeerd om de handelswijze van de gemeente hierbij te betrekken.
In de brief is ook gemeld dat meneer contact heeft gezocht met de wijkregisseur maar heeft daar nog geen reactie van mogen ontvangen. Ondertussen is hij begonnen met bordjes te plaatsen, daar hij zich verantwoordelijk voelt maar tegelijkertijd ook machteloos.
Afval
De gemeente Almere heeft - net als alle andere gemeenten - meerdere pagina’s over het scheiden en afvoeren van afval. Zo wordt aangegeven hoe men grof afval moet afvoeren, waarbij zelfs dingen opgehaald worden, mits gemeld.
Zaken als vloerbedekking en gipsplaten worden niet opgehaald maar moeten weggebracht worden naar een van de recyclingperrons. En daar zit dus het probleem, want daar heeft de afvaldumper geen zin in. De vraag is wat de raad met de ingekomen brief gaat doen.
(Bronnen: Nobelhorst, Afvalgids, Gemeenteraad Almere, 1Almere) Foto ter illustratie