Geen ruzie maar een goed gesprekDe volgende gemeenteraadsverkiezingen zijn op 18 maart 2026. Voor deze verkiezingen wil de griffie graag zoveel mogelijk jonge Almeerders laten zien hoe de Almeerse politiek werkt en daarbij gaat het niet om ruzie, maar een goed gesprek.
Door meer te vertellen over hoe debatteren en stemmen werkt, leren kinderen en jongeren dat regels en wetten niet zomaar uit de lucht komen vallen. Zo leren ze niet alleen hoe besluiten worden genomen, maar ook nog iets anders: respect voor elkaar.
Het resultaat na stemmingBij de stemming blijkt dat niet iedereen hetzelfde denkt. De griffie geeft daarbij aan, dat men daar geen ruzie over hoeft te maken, maar er samen over te praten. Tevens is het verstandig om goed naar elkaar te luisteren, zodat men weet of men het er mee eens is of dat men zelfs nog iets beter weet.
In een democratisch land, wint soms een idee van persoon A en soms van persoon B of zoals de griffier het zegt: “De raad van morgen begint vandaag”. Stemmen voor de schoolkinderen zit er nog niet in, maar als men ze serieus neemt, wordt het vertrouwen versterkt.
Aanmelden voor schoolprogramma En vertrouwen betekent dat men het gevoel krijgt, dat men er bij hoort en dat men ertoe doet. Maatschappelijke betrokkenheid begint bij begrip. En de mogelijkheid is er natuurlijk altijd, dat er in zo’n schoolklas potentiële raadsleden zitten en die later Almere nog mooier maken.
Indien men interesse heeft of iemand kent die interesse heeft in het scholenprogramma van de griffie, kan men zich aanmelden via de site van de
Raad van Almere.
(Bronnen: Raadsnieuwsbrief 11 juli, Raad van Almere)